PODŁOGI

W naszej ofercie mamy szeroki wybór podłóg egzotycznych i krajowych.

Podłogi egzotyczne to w większoci produkty firmy DLH jednego z największych producentów wyrobów z drewna egzotycznego na całym świecie.

DLH w Polsce rozpoczęło działalność w 1990 roku. W pierwszych latach DLH zajmowało się eksportem tarcicy i materiałów płytowych produkowanych przez Polski Przemysł Drzewny.

Dynamiczny rozwój polskiej gospodarki spowodował, iż Grupa DLH wybrała Polskę jako miejsce strategicznych inwestycji firmy. W roku 1992 powstała placówka DLH zlokalizowana w Ostrowie Wielkopolskim (DLH Drewno), która miała za zadanie import i dystrybucje surowców i wyrobów drzewnych. W roku 1995 powstał zakład suszenia i uszlachetniania drewna w Karlinie koło Koszalina (DLH Nordisk).

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych Polska była nie tylko eksporterem surowców i wyrobów drzewnych, ale stała się bardzo atrakcyjnym rynkiem, importującym i konsumującym szlachetne gatunki drewna z całego świata. I właśnie ta płaszczyzna działania stała się głównym kierunkiem rozwoju DLH Drewno w Polsce.

Prawdziwym przełomem firmy był rok 1999 i 2000. DLH Drewno w krótkim czasie stworzył wielopunktową sieć sprzedaży (aktualnie 15 placówek) zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach. Własna sieć sprzedaży, własne magazyny, zapasy magazynowe pozwalające na natychmiastową sprzedaż wszystkich oferowanych towarów oraz zespół kompetentnych handlowców sprawiły, że staliśmy się absolutnym liderem w imporcie i dystrybucji drewna egzotycznego. Pozycję lidera przyjmujemy jako wyzwanie do dalszej ekspansji i rozwoju. 

Podłogi krajowe w naszej ofercie to wyroby firmy Dąbex.

Firma Dąbex zajmuje się przetwarzaniem drewna już od 1958 roku. Z biegiem lat zakład rozrastał się w sposób dynamiczny i powiększał skalę wytwarzanych produktów. W 1986 roku DĄBEX miał już dwa zakłady wytwórcze, a w połowie lat 90-tych pojawił się następny. Wraz ze zwiększeniem ilości zakładów rośnie także produkcja. Od momentu transformacji polskiej gospodarki firma notuje coroczny wzrost poziomu produkcji. Wierność tradycjom rzemieślniczym i stawianie jakości na pierwszym miejscu pozwoliło firmie na zajęcie wysokiej pozycji na wyspecjalizowanym rynku podłóg drewnianych.


P
RODUKCJA

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych linii produkcyjnych, a także ciągłemu doskonaleniu logistyki dostaw surowca, wielkość produkcji stale wzrasta. Doświadczeni pracownicy i stabilna kadra zarządzająca powodują, że jakość produktów utrzymuje się na stałym - wysokim poziomie. Zakłady Dąbex zatrudniają obecnie ponad 400 osób i dzięki ciągłej modernizacji linii technologicznych DĄBEX wytwarza ok. 100 tys. m2 produktów w skali miesiąca. Podejmowane są już jednak kolejne inwestycje, które w perspektywie 3 najbliższych lat pozwolą nam zwiększyć liczbę zatrudnienia i poziom produkcji do 150 tys m2 miesięcznie.

Inteligentny system logistyki i zróżnicowanie magazynów to serce firmy Dąbex - źródło sprawnej dystrybucji. Pozwala nam to na dysponowanie w każdej chwili zróżnicowanym asortymentem materiałów podłogowych w ilości 150 tys. m2.
Szeroka gama produktów obejmująca parkiety lite, mozaiki parkietowe i przemysłowe, deski, parkiety gotowe z drzew takich jak dąb, jesion, buk, akacja, dąb czerwony, gatunki drewna egzotycznego, pozwala nam na sprostanie potrzebom współczesnego rynku.

 

brak